Siatki ochronne na orlik i boiska wielofunkcyjne

Orliki są to ogólnodostępne boiska sportowe, powstające w ramach programu rządowo-samorządowego mającego na celu rozpowszechnienie zdrowego trybu życia i zapewnienie powszechnego dostępu do zajęć sportowych. Na większości z powstałych orlików odbywają się regularnie zajęcia sportowe prowadzone przez Animatorów. Niezbędnym elementem wyposażenia orlików jest ich ogrodzenie i piłkołapy. Siatki ochronne zwiększają poziom bezpieczeństwa, odgradzają wyznaczone teren, a także przede wszystkim wyłapują sprzęt sportowy.

siatki na boiska wielofunkcyjne

Charakterystyka siatek sportowych

Siatki na orliki i boiska sportowe oferowane przez Valoro Sport to wysokiej jakości produkty, które spełniają oczekiwania naszych Klientów. Piłkołapy wykonujemy z dwóch różnych materiałów polietylenu i polipropylenu. Oferowane sieci ochronne cechują się wysoką wytrzymałością mechaniczną, która pozwala im znosić uderzenia sprzętem sportowym, nieustanne szarpanie, zrywanie i rozciągnie. Aby zwiększyć trwałość i wydłużyć okres stosowania siatek sportowych są one zabezpieczone przed promieniowaniem UV, z 5 letnim okresem gwarancji. Piłkochwyty są przystosowane do zmiennych warunków atmosferycznych. Siatki na piłkołapy są odporne na działanie niskich i wysokich temperatur, deszcz, śnieg oraz wilgoć. Przy wyborze siatek sportowych należy pamiętać, że są to dla nich kluczowe cechy, które pozwalają na długoletnią, skuteczną ochronę i spełnianie postawionych przed nimi zadań.

siatki ochronne na orliki

Sieci polietylenowe

Siatki polietylenowe wykonane są polietylenu o podwyższonej gęstości PE HD. Sznurek sieci zapleciony jest z kilkudziesięciu splotów, pojedynczych żyłek, nici polietylenowych. Piłkołapy posiadają tradycyjną, węzłową budowę splotów, która wpływa na większą zwięzłość, zwartość i sztywność siatki w porównaniu do siatek bezwęzłowych. Piłkochwyty polietylenowe najczęściej występują w odcieniach koloru zielonego, posiadają oczka w zakresie 48-120mm i grubość sznurka od 2,5-4mm. Cechą wyróżniającą sieci węzłowe jest ich wodoodporność i wysoka trwałość przez cały okres użytkowania.

Polecane siatki węzłowe na orliki

siatka polietylenowa 100x100 fi 4mmsplotka siatka polietylenowa fi 4mm

siatka polietylenowa 48x48 fi 3mmsplotka siatka polietylenowa fi 3mm

Zobacz wszystkie dostępne w naszej ofercie sieci polietylenowe.

 

Sieci polipropylenowe

Siatki polipropylenowe wykonane są z włókien polipropylenu, jednego z dwóch obok polietylenu, najczęściej stosowanych tworzyw sztucznych. Sznurek sieci polipropylenowej zbudowany jest z kilkunastu zaplecionych ze sobą, na wzór warkocza splotów. Wspomniana budowa siatki zapewnia jej unikalną konstrukcję, która wyróżnia się brakiem wiązanych splotów. W efekcie czego piłkołapy posiadają dużą elastyczność, luźniejszą i bardziej swobodną konstrukcję. Siatki ochronne wykonane z polipropylenu cechuje bardzo niska gramatura, przy jednoczesnym zachowaniu wysokiej wytrzymałości mechanicznej. Sieci polipropylenowe dostępne są w szerokiej gamie kolorów, w różnych rozmiarach oczek od 45-100mm i przekroju splotki od 3-5mm.

Polecane siatki bezwęzłowe na boiska wielofunkcyjne

siatki polipropylenowe 100x100 fi 5mmsplotka siatka polipropylenowa 5mm

siatki polipropylenowe 45x45 fi 4mmsplotka bezwęzłowa polipropylenowa 4mm

Zobacz wszystkie dostępne w naszej ofercie sieci polipropylenowe.

Valoro Sport oferuje także wszelkie akcesoria do montażu i naciągu siatek. Sprawdź..Powrót do strony głównej