Montaż i wymiana siatek ochronnych na obiektach sportowych

Piłkochwyty

Siatki sportowe są obecnie niezbędnym elementem wyposażenia obiektów sportowych, na których zwiększają poziom bezpieczeństwa oraz zwiększają płynność gry, pozwalając zaoszczędzić czas na poszukiwanie sprzętu sportowego, wylatującego poza plac gry. Siatki sportowe coraz częściej zastępują ogrodzenia wykonywane z siatek plecionych, zgrzewanych czy panelowych. Siatki sportowe doskonale znoszą uderzenia sprzętem sportowym, które nie powodują żadnych odkształceń jak ma to miejsce przy ogrodzeniach metalowych. Dostępne w ofercie Valoro siatki sportowe przeznaczone są do użytkowania całorocznego. Piłkochwyty posiadają stabilizację UV oraz są odporne na zmienne warunki atmosferyczne. Piłkochwyty są wykonane z materiałów, które zapewniają odpowiedni poziom wytrzymałości i trwałości. Oferujemy siatki sportowe wykonane z węzłowego polietylenu i bezwęzłowego polipropylenu.

piłkochwyty sporotowe


Piłkochwyty zewnętrzne

Piłkochwyty wykonywane są na dowolne wymiary, co pozwala na ich indywidualne dopasowanie do wymogów technicznych, otoczenia danego obiektu czy oczekiwań inwestora. Siatki na piłkochwyty można niemal dowolnie konfigurować, w zależności od potrzeb dobierać materiał, rozmiar oczka, grubość sznurka oraz kolor. Podstawowym i niezwykle ważnym punktem w budowie ogrodzenia z siatek sportowych jest osadzanie konstrukcji, którą stanowią słupy stalowe lub aluminiowe. Kolejny etap to stworzenie ramy za pomocą linki stalowej puszczonej po obwodzie lub (jeśli słupy posiadają zaczepy do mocowania siatki) po długości dolnej i górnej. Następnie siatki na piłkołapy montowane są do naprężonej za pomocą śrub rzymskich lin stalowych za pomocą karabińczyków metalowych lub plastikowych zawieszek. Należy pamiętać by nie zaczepiać, mocować piłkochwytów do słupów pośrednich, gdyż może to powodować ich szybsze zużycie. W celu ułatwienia zawieszania siatek sportowych polecamy ich montaż fragmentami. Polecamy przemierzyć dokładne odległości między słupami i podzielić ją przez ilość oczek siatki przypadającą na dany fragment. Następnie po zawieszeniu pierwszego i ostatniego oczka na danym fragmencie można stopniowo zagęszczać mocowanie.

Zobacz wszystkie dostępne w naszej ofercie sieci na piłkochwyty.
Akcesoria do montażu i naciągu siatek.

siatki ochronne na piłkochwyty

siatki ochronne na piłkochwyty

siatki ochronne na korty tenisowe


Pikochwyty wewnętrzne

Piłkochwyty to nie tylko konstrukcje zewnętrzne siatek sportowych wyłapujących piłki za bramkami sportowymi, tworzące ogrodzenia boisk, orlików czy kortów tenisowych. Piłkołapy świetnie także sprawdzają się do zabezpieczenia wnętrza obiektów sportowych. Siatki na piłkochwyt doskonale chronią okna, ściany, trybuny i inne wyposażenie przed uderzeniami sprzętem sportowym i ich uszkodzeniem. Siatki sportowe są obecnie niezbędnym elementem wyposażenia obiektów sportowych, często wpisując się w ich nowoczesny wygląd, stanowiąc jego integralną całość. Piłkołapy podobnie jak na zewnątrz montowane są do konstrukcji utworzonej z liny stalowej oraz wwiercanych do ścian kotew. W niektórych przypadkach, w zależności od celu zastosowania (siatki grodzące, ochrona ścian), konieczne jest zamontowanie odpowiednich wysięgników, które zapewniają odpowiednią przestrzeń między piłkołapami a chronioną powierzchnią. Odpowiedni montaż siatek sportowych wpływa pozytywnie na ich trwałość.

Zobacz wszystkie dostępne w naszej siatki na hale sportowe.
Akcesoria do montażu i naciągu siatek.

kotary grodzące do hali sportowej

siatki ochronne do hali sportowej

siatki ochronne na trybuny

Powrót do strony głównej