Siatki sportowe

Siatki sportowe w zastosowaniu

Siatki sportowe stanowią dziś nieodzowny element wyposażenia obiektów sportowych. Sieci sportowe są szeroko w każdej dyscyplinie sportu. Głównym zadaniem piłkołapów jest wyłapywanie sprzętu sportowego co upłynnia rozgrywki sportowe, zapewnia większy stopień bezpieczeństwa, ale także chroni obiekty sportowe i ich wyposażenia przed zniszczeniem. Sieci ochronne produkowane są metodą węzłową i bezwęzłową, z których każda nadaje piłkochwytom określone parametry fizyczne. Najczęściej spotykane na naszym rynku są siatki wykonane z polietylenu PE oraz polipropylenu PP.

siatki na hale sportowe

Siatki sportowe na piłkochwyty

Siatki sportowe montowane są na piłkołapach za bramkami, na ścianach, sufitach czy w oknach hali sportowej doskonale wyłapując sprzęt sportowy. Piłkochwyty wykorzystywane są także jako wszelkiego rodzaju kotary grodzące, osłony pól do pchnięcia kulą, rzutu młotem i w innych dyscyplinach lekkoatletycznych. Przy wyborze sieci sportowych należy zwrócić uwagę przede wszystkim na odpowiedni dobór oczek i grubości sznurka do uprawianych dyscyplin sportowych. Wewnątrz obiektów sportowych częściej stosowane są siatki polipropylenowe, które doskonale nadają się na piłkochwyty wolnowiszące oraz posiadają nowoczesną, bezwęzłową budowę. Na zewnątrz doskonale natomiast sprawdzają się siatki polietylenowe. Należy jednak pamiętać, że jest to tylko przykładowy podział stosowania sieci sportowych, a dobór siatek zależy od określonych potrzeb.

Zobacz wszystkie dostępne w naszej ofercie siatki sportowe na piłkochwyty.

siatki polipropylenowe

siatki ochronne do tenisa


Siatki sportowe na ogrodzeniach boisk

Sieci wykonane z polietylenu oraz polipropylenu doskonale sprawdzają się jako ogrodzenia obiektów sportowych, boisk na stadionach, trybun czy też na kortów tenisowych. Siatki sportowe coraz częściej zastępują na ogrodzeniach obiektów sportowych wszelkie siatki ogrodzeniowe plecione, powlekane oraz panelowe. Siatki metalowe stosunkowo szybko ulegają nadmiernemu zużyciu, odkształceniom przez co są kosztowne w utrzymaniu. Sieci sportowe są tanie w utrzymaniu, cechują większą trwałością od siatek metalowych. Natomiast w przypadku wystąpienia uszkodzeń często można je w prosty sposób naprawić.

siatki na ogrodzenia boisk

siatki na ogrodzenia boisk


Siatki sportowe na bramki

Siatki na bramki najczęściej wykonywane są z polipropylenu, który zapewnia odpowiednią wytrzymałość na przecieranie, szarpanie oraz bardzo dobry poziom amortyzacji uderzeń sprzętu sportowego. Oferujemy siatki na bramki na standardowe wymiary do piłki nożnej, piłki ręcznej, hokeja na lodzie i hokeja halowego. Wszystkie oferowane siatki na bramki spełniają odpowiednie normy i są dostosowane do określonych wymiarów bramek z uwzględnieniem ich głębokości. Na zamówienie oferujemy także możliwość wykonania siatek na amatorskie bramki o nietypowych wymiarach.

Zobacz wszystkie dostępne w naszej ofercie siatki na bramki.

siatki na bramki

siatki na bramki do piłki ręcznej

siatki na bramki do hokeja


Valoro Sport oferuje także wszelkie akcesoria do montażu i naciągu siatek. Sprawdź..


Powrót do strony głównej