Siatki do siatkówki

Piłkochwyty do siatkówki

Siatki sportowe to ważne wyposażenie współczesnych obiektów sportowych gdzie wyłapując sprzęt sportowy zwiększają poziom bezpieczeństwa rozgrywek. Piłkołapy upłynniają rozgrywki, skracając przerwy w grze przeznaczone na poszukiwania sprzętu sportowego, który wypadł poza boisko. Sieci sportowe to doskonałe i uniwersalne rozwiązanie na wielofunkcyjne obiekty sportowe, boiska szkolne czy hale sportowe. Podobnie jak w innych dyscyplinach sportowych piłkołapy świetnie sprawdzają się także jako ogrodzenia boisk do siatkówki oraz sieci do gry w siatkówkę. Siatki do siatkówki aby prawidłowo spełniały swoje zadania i zapewniały odpowiednią trwałość muszą być wykonane z wysokiej jakości materiałów. Piłkołapy przeznaczone są do całorocznego użytkowania w każdych warunkach pogodowych. Sieci sportowe muszą posiadać stabilizację UV chroniącą przed promieniowaniem UV.

siatki ochronne do siatkówki

Siatki na boiska do siatkówki

Na obiektach przeznaczonych do gry w siatkówkę można stosować siatki niemal o każdym rozmiarze oczek począwszy od 45-120mm. Należy pamiętać, że boiska do siatkówki to często obiekty wielofunkcyjne, gdzie są też uprawiane inne dyscypliny sportowe. W takich przypadkach, by zapewnić uniwersalność obiektu stosuje się siatki sportowe o oczkach 45-48mm. Optymalna grubość sznurka siatek do siatkówki to w zależności od materiału 2,5-5mm. Piłkochwyty do siatkówki przystosowane są do warunków atmosferycznych, dlatego z powodzeniem mogą być wykorzystywane na zewnątrz przez cały rok.

Zobacz wszystkie dostępne w naszej ofercie siatki sportowe na piłkochwyty do siatkówki.

siatki polipropylenowe

siatki polietylenowe


Siatki na hale sportowe

W halach sportowych popularnie stosowane są piłkołapy polipropylenowe, które wyróżniają się zszywaną budową splotek. Siatki polipropylenowe cechują się lekkością oraz swobodną i elastyczną konstrukcją, dlatego często wykorzystywane są jako siatki grodzące lub piłkołapy wolnowiszące. Siatki sportowe do siatkówki stosowane w halach sportowych posiadają najczęściej oczka o wielkości 45mm i grubości sznurka od 3-4mm. Sieci polipropylenowe chronią ściany, okna i inne wyposażenie hal sportowych przed nadmiernym zniszczeniem. Stosowanie siatek ochronnych zwiększa przede wszystkim bezpieczeństwo zawodników oraz obserwatorów.

Zobacz wszystkie siatki na hale sportowe.

siatki na hale sportowe do siatkówki

piłkołap na trybuny


Siatki do siatkówki

Siatki do siatkówki wykonywane są polipropylenu lub polietylenu o podwyższonej wytrzymałości o oczkach kwadratowych 100x100mm. Valoro oferuje treningowe sieci do siatkówki oraz siatki turniejowe, spełniające przepisy Międzynarodowej Federacji Siatkówki FIVB. Oferujemy możliwość wykonywania siatek do siatkówki na dowolne wymiary.

Zobacz wszystkie dostępne w naszej ofercie siatki do siatkówki.

siatka do siatkówki

siatki do gry w siatkówkę


Powrót do strony głównej